2011. április 8., péntek

Összefogás Gyulán a turizmus fejlesztéséért

A Gyula idegenforgalmáért felelős, s eddig 100 százalékban az önkormányzat tulajdonában álló Gyulai Turisztikai Nonprofit Kft.-be új, az idegenforgalomban érdekelt magáncégek léptek be annak érdekében, hogy közösen fejlesszék a város turizmusát - közölte a társaság alapító okiratának aláírását megelőző sajtótájékoztatón a kft. ügyvezetője, szerdán, Gyulán.
Komoróczki Alíz elmondta: az önkormányzat 700 ezer forintra emelte az eddigi törzstőkét, s ehhez csatlakozott további hét, elsősorban a szállodaiparban érdekelt vállalkozás további 100-100 ezer forinttal. Az önkormányzat ugyanakkor vállalta, hogy az átszervezett kft. számára, az éves idegenforgalmi adóbevételeinek költségvetési támogatással kiegészített 20 százalékát, mintegy 30 millió forintot biztosít.
A vállalkozók pedig a törzstőke befizetésén túl azt vállalta, hogy vendégéjszakánként 120 forintot fizetnek be a társaság kasszájába az idegenforgalmi adón felül. A magánszféra, cégenként és éves szinten maximum ötmillió forintig vállalt elkötelezettséget, így az önkormányzat és az üzleti világ nagyjából 60-65 millió forintot fog áldozni a kft. bázisán létrejött turisztikai desztinációs menedzsment működtetésére.
Az ügyvezető igazgató kiemelte: a megújult társaság és a desztinációs menedzsment létrehozásának a legfőbb célja egységesíteni a város idegenforgalmi célú tevékenységét. Így annak elérést, hogy a Gyulára látogatók egyszerre élvezzék a várfürdő és annak gyógyító szolgáltatásait, a történelmi vár adta lehetőségeket, a kulturális programokat, közöttük a várszínház programjait.
Komoróczki Alíz ugyanakkor hasonlóan fontosnak nevezte, hogy a város vendégei úgy utazzanak vissza pihenésükről, hogy emlékezzenek a gyulai kolbászra, a helyi pálinkára, vagy a város szülöttjének, Erkel Ferencnek munkásságára is. Az újjáalakított társaság ugyanakkor arra is készül, hogy pályázatot nyújtson be uniós alapokra annak érdekében, hogy legalább 100 millió forintos támogatást nyerjenek el a marketing- és bérköltségek, valamint az eszközbeszerzések finanszírozására.
Görgényi Ernő, a város polgármestere (Fidesz), az MTI érdeklődésre hozzátette: az elmúlt esztendőben a kereskedelmi és magánszálláshelyeken 240-250 ezer vendégéjszakát regisztráltak Gyulán. Az idegenforgalmi adóbevétel pedig a kormányzati kiegészítés nélkül megközelítette az 53 millió forintot úgy, hogy a város két legnagyobb hotelje ebben az időszakban felújítás alatt állt.
(forrás: MTI, turizmus.com)

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése